Sociální sítě aneb spouštěč deprese

Sociální sítě, by jsme mohli zařadit, jako velice častý spouštěč úzkosti a deprese. Čím dál více času trávíme brouzdáním, obdivováním a sledováním příspěvků, přátel, známých osobností či vyretušované a umělé krásy.

Co nám to přináší? Inspiraci, pobavení, zahnání nudy, nebo pocit prázdnoty a nízké sebehodnocení ? Obojí je možné.

Eva si koupila nové boty, Janča užívá dovolené ve Španělsku, Kamila si v restauraci pochutnává na vynikajícím jídle. Lenka se opaluje na pláži. Hanka má luxusní postavu a krásné plné rty.

Často, se díváme na tento růžový svět na sociálních sítích, a v tom, nám ten náš nepřipadá vůbec zajímavý. Muže se v nás spustit vlna úzkosti i pochyb o sobě. Náš život nám připadá nudný. Hlavním problémem je, že se srovnáváme s ostatními.

Měli bychom si ovšem uvědomit, že lidé nebudou zveřejňovat to, že se cítí špatně, nebo jsou nešťastní, i když tomu tak může být. Každý se představuje v co nejlepším, dokonce i nepravdivém světle.

Sociální sítě, by měli sloužit jako inspirace, komunikace a zábava. Nikoliv však, jako spouštěč negativních pocitů, jak tomu často bývá.

Patří ale již k moderní době. Jsme v neustálém virtuálním a často falešném spojení s ostatními. Sociální sítě, mohou zapříčiňovat pokles sebehodnocení, jelikož nám ukazují zkreslený a tedy nepravdivý obraz druhých.

Pokud, v nás tedy vyvolávají nepříjemné pocity, jako je úzkost, méněcennost a často se srovnáváme s ostatními, bude nejlepší volbou je omezit. Přinejmenším brát s velkou rezervou to, jak se zde ostatní prezentují.

Proč trávit svůj drahocenný čas tím, že budeme sledovat to, co kdo dělá, kde je a to co má. Zaměřme se na určité věci, které v nás budou vyvolávat opačné pocity. Pocity, které nás obohatí a přinesou radost. To, že si Eva koupila nové boty, je sice hezké, ale nám to nic nepřinese.

Odložíme tedy telefon, notebook, tablet a začněme se věnovat sami sobě.

Přečteme si nějakou motivační knihu. Půjdeme na procházku do přírody. Popovídáme si s přáteli a rodinou. Pustíme si relaxační hudbu, zapálíme svíčku a napustíme horkou vanu. Uvaříme si něco dobrého a popovídáme si se svým partnerem. Pustíme si svou oblíbenou hudbu a u toho zahájíme jakoukoliv činnost. Sepíšeme si naše plány a cíle. Možností je spousta. Dělejme něco, co nás naplní a posilní pozitivní energii.

Nesrovnávejme se s nikým.

Buďme sami sebou.

Mějme se rádi takový jací jsme.

Pamatujme, každý je jedinečný svým temperamentem, osobností a příběhem.

K E-KNIZE ,,Jak ven z vězení minulosti“, ke které obdržíte 2 DÁRKY, se dostanete kliknutím zde>> E-KNIHA JAK VEN Z VĚZENÍ MINULOSTI

Věnuji se osobnímu rozvoji a síle pozitivního myšlení . Učím jak žít život s lehkostí, netrápit se nad zbytečnostmi a najít ten správný směr.  Můj příběh si přečtětě zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.