Proč vše stále odkládáme

Odkládaní povinností, řešení různých situací, problémů aj.

Poznáváte se v tom? Já ano. Už ne tolik poznávám, jako vzpomínám, na tu dobu, kdy jsem vše odkládala na později a na vše měla vždy dost času. Je pravda, že mi to užitek nikdy nepřineslo, ale stále jsem vše odkládala.

Myslela jsem si, že řešení problému, úkolů, nebo vyřizování věcí, bude později možná snadnější. Možná jsem si i myslela, že se vše samo vyřeší. Možná jsem měla strach postavit se situacím čelem, a tak jsem se jim snažila vyhnout a obejít je neustálým odkládáním. Tím jsem si samozřejmě přinášela do života nejistotu a vnitřní nespokojenost.

Zavolám tam zítra. Vyřeším to později. Udělám to potom. Zajdu tam příště.

To byli prosím časté odpovědi mého vnitřního já. Stále jsem odkládala i přesto, že jsem se pak díky tomu cítila nespokojená sama se sebou.

Když se mi po čase povinnosti nashromáždily a nebyla cesta úniku, začala jsem je řešit.

Znáte ten pocit, když vyřešíte nějaký problém, situaci, úkol nebo cokoliv co jste odkládali, nebo jste se toho báli a pak při vyřešení cítíte pocit štěstí, úlevy, svobody a lehkosti ?

Máte ze sebe radost :-). Protože jste to zvládli a ani to nebylo tak těžké, jak jste si prvně mysleli. Takový pocit jsem měla. Měla jsem radost sama ze sebe.

S každou vyřešenou povinností jsem se cítila jednoduše lehčí. A dokonce se mi nic nestalo. Ani prst mi nikdo neukousl :). Řekla jsem si tedy, že se budu snažit vše řešit tak, jak nejdříve to půjde. Líbil se mi ten pocit vnitřní spokojenosti.

Ale přiznám se……. , ještě teď někdy odkládám. Už to, ale není na dobu neurčitou, ale vždy na dobu určitou 🙂

Věnuji se osobnímu rozvoji a síle pozitivního myšlení . Učím jak žít život s lehkostí, netrápit se nad zbytečnostmi a najít ten správný směr.  Můj příběh si přečtětě zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.