Příroda je lék

Věděli jste, že příroda, neboli čas strávený v přírodě, vás dokáže zbavit stresu a napětí ? Že v přírodě, kde jste obklopeni klidem, šumem stromů, zpěvem ptáků, bzučením cvrčků v trávě, vůní květin, tekoucí vodou v potůčku nebo slunečními paprsky, se zbavíte napětí a stresu jako při meditaci ?

Příroda je lék

Stačí se pouze na chvíli zastavit a dovolit si nejen vidět, ale i cítit a slyšet krásu přírody.

Dětství v přírodě

Jako malé děti, jsme s rodiči často chodili do přírody. Milovali jsme to! Takové dobrodružství procházet se lesem a polními cestami. Malá pauza na svačinku na pařezu, nebo opékání buřtů, byla téměř vždy! A co třeba zastávka u řeky, kde jsme se nechali unášet proudem a pozorovali, jak se na kameni vyhřívá užovka.

Dětsvtí v přírodě

Nebo zápasy, kdo v lese nasbírá více hub. To bylo pak pochutnání na výborné smaženici, kterou nám maminka uvařila.

Meditací proti stresu

Je pravda, že jedna věc, která mi v tuto chvílí vyhovuje je, že se čas na chvíli zastavil. Člověk má čas popřemýšlet nad tím, co by mohl změnit a udělat lépe, až se vše opět vrátí do normálu. Čas na osobní rozvoj, který je často opomíjen. Čas stanovit si své cíle.

Jsem si ale vědoma toho, že většina z nás je teď vystavena velkému stresu a řeší nějaké potíže. Mám pro vás proto, jedno meditační cvičení, které může provádět úplně každý, kdo by se rád uvolnil a odboural nahromaděný stres.

Nejedná se o nic složitého a zabere vám to cca 10 minut, po kterých se budete cítit opět plni síly a energie.

Vyhraďte si nějaký den čas pro sebe a udělejte si procházku do přírody. Najděte si nějaké pěkné místo, kde se budete cítit příjemně a nebudete nikým a ničím rušeni.

Posaďte se, zavřete oči a uvolněte se. Nechte všechno trápení teď stranou a užívejte si tento přítomný moment. Pokud, se vám v mysli vynořují stále nové a nové myšlenky, nechte je volně plynout, ale nesoustřeďte se na ně. Soustřeďte se pouze na váš dech a poslouchejte, jak k vám příroda promlouvá. Šum lesa, zpěv ptáků, bzukot včel, tok řeky, která kolem vás protéká. Soustřeďte se pouze na tento přítomný moment a vychutnávejte si ho. Tato chvíle patří pouze vám.

Meditace v přírodě

Cvičení provádějte aspoň 10 minut, nebo podle toho, jak vám to bude příjemné. Zbavíte se tak, nahromaděného stresu, vaše tělo se uvolní, zpřítomní a budete cítit vnitřní klid, vyrovnanost a mír.

Ve cvičení pak můžete pokračovat kdykoliv budete na procházce a pravidelně, tak stres odbourávat.

Příroda je totiž lék!

Přečti si také článek na téma pocity napětí a stresu zde>>.

Věnuji se osobnímu rozvoji a síle pozitivního myšlení . Učím jak žít život s lehkostí, netrápit se nad zbytečnostmi a najít ten správný směr.  Můj příběh si přečtětě zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.