Emoční výbuch

Emoční výbuch

Stává se Vám někdy, že Vás někdo, něco, nebo nějaká situace dokáže rychle rozčílit a zareagujete hněvem, křikem, nebo obviněním? Později, když vychladnete a hlavou se Vám promítá daná situace, říkáte si „proč jsem na něho (ní) tak křičel“ a je Vám vlastně líto toho, jak jste zareagovali? Poznáváte se?

Myslím, že takovou situaci zažil člověk nejednou. U někoho jsou emoční výbuchy i na denním pořádku. Nejen ale, že ublížíte osobě svým chováním, ale také hlavně sobě. Ve Vás se pak drží výčitky Vaši reakce a říkáte si, že jste mohli zareagovat jinak. No jo, ale jak se ovládnout? Je Vám líto, že takhle reagujete, ale nevíte co s tím?

Znám to, často je toho na nás hodně. Na sporáku se nám vaří večeře, do toho nám křičí dítě, v práci nás naštval šéf, myslíme na to, co musíme ještě udělat a za celý den jsme neměli, ani chvilku pro sebe. No a pak už stačí přidat třešničku na dort a emoční výbuch je na světě.

Uvedeme si příklad:

Paní Jana, maminka malého Dana, právě vytřela podlahu a chystá se ještě vařit večeři. Z celého dne je již unavená a nemůže se dočkat, až večer zalehne do své postele. Malý Dan je velmi chytrý a energický chlapec. Pobíhá v kuchyni, hraje si a zvesela se směje. Omylem ovšem narazí do stolu a džus, který mu maminka nalila se rázem valí po podlaze.

Paní Jana se v ten moment neudrží a začne na malého Dana silně křičet.

Později, když už celá rodina spí, přemýšlí maminka Jana nad tím, jestli bylo opravdu nutné, na svého synka tak křičet. Však se tak nic hrozného nestalo, byla to jen sklenice… říká si. Uvědomuje si, že malý Dan to přeci neudělal účelně a vyčítá si svůj hněv..

Občas, zareagujeme v určité situaci takovým způsobem, kterého pak později litujeme.

Otázka teď tedy zní „Jak ovládat své emoce, aby emoce neovládali nás?“

Na otázku odpovím otázkou. A já se tedy ptám. Znáte svou hodnotu? Je Vaše chování v souladu s Vašimi hodnotami? Každý člověk, by měl znát svou hodnotu. Pokud, jste si tedy své hodnoty vědomi, můžete to využít při ovládání emocí.

Když nastane jakákoliv situace, ve které by se pravděpodobně projevil hněv, křik, obviňování aj, uvědomte si v ten moment, jestli je Vaše chování v souladu s Vašimi hodnotami.

Neznamená to emoce potlačovat, ale pouze si uvědomit, jestli je opravdu Vaše chování (křik, hněv, zlost, obviňování a jakákoliv jiná emoce) v souladu s Vašimi hodnotami, protože pokud si to budete uvědomovat, určitě se vždy rozhodnete zareagovat tak, aby jste si své chování později nemuseli vyčítat. .

K TRANSFORMAČNÍMU BALÍČKU, který je zaměřený na bloky, vztahy, čištění, energetické vazby, hojnost a prosperitu ve všech oblastech života, se dostanete kliknutím zde> TRANSFORMAČNÍ BALÍČEK PRO ŽENY

Tagy:
Věnuji se osobnímu rozvoji a síle pozitivního myšlení . Učím jak žít život s lehkostí, netrápit se nad zbytečnostmi a najít ten správný směr.  Můj příběh si přečtětě zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.